Psychoterapia – najnowocześniejsze metody leczenia

Psychoterapia jest dziś coraz częściej wykorzystywaną metodą na poprawę jakości swojego życia. w dzisiejszych czasach coraz więcej osób cierpi na różnorodne zburzenia związane z naturą psychiczną. Stres, problemy rodzinne, choroba, przeżyte traumy – to wszystko może być powodem depresji nerwic, lęków i wielu innych zaburzeń psychicznych.

Psychologia stal się rozwija, dzięki czemu pacjenci mogą liczyć na profesjonalną pomoc ze strony lekarzy specjalistów (sprawdź na psychologolesnica.pl). Gabinety psychologiczne oferują nowoczesne metody leczenia, które pozwolą nam spojrzeć inaczej na świat oraz na nasze problemy. Biorąc pod uwagę różnorodność problemów i trudności, jakie nas spotykają, psychoterapeuci oferują nowoczesne techniki leczenia.

Profesjonalny gabinet psychologiczny zapewni nam dyskrecję i pomoc w najtrudniejszych chwilach. Oferta kierowana jest do wszystkich osób, które borykają się z powyższymi i innymi problemami.

Rodzaje psychoterapii

psychoterapeuta Oleśnica

Wraz z rozwojem nauki, jaką jest psychologia, możemy korzystać z lepszych metod leczenia, które zapewniają większą skuteczność. Psychoterapeuta podchodzi do każdego pacjenta w sposób indywidualny, dzięki czemu każdy może liczyć na zrozumienie i fachową pomoc. Każdy z nas inaczej przeżywa swoje problemy, a zaburzenia psychiczne są bardzo różnorodne.
Spośród nowoczesnych metod terapii, warto wspomnieć o podstawowych.

Psychoterapia indywidualna – są to regularne sesje terapeutyczne, trwające 50 minut. Odbywają się one raz w tygodniu. Rozpoczęcie takiej terapii poprzedzają 3 spotkania, po których terapeuta ustala tok leczenia oraz cel, na jakim należy się skupić. Indywidualna psychoterapia jest przeznaczona dla osób, które mają problemy z partnerem, z bliskimi, lub doświadczają kryzysu w życiu. Oprócz tego, psychoterapeuta oferuje pomoc  osobom DDA, cierpiącym na nerwicę, depresję czy problemy seksualne. Terapia jest dobrym wyborem dla osób mających problemy z odżywianiem i z zaburzeniami osobowości.

Podczas tej terapii, psycholog buduje relacje z pacjentem i dzięki temu zdobywa informacje dotyczące aktualnego stanu psychicznego pacjenta i jego przyczyn. Terapeuta uświadamia pacjentowi niektóre rzeczy i ich skutki.

psychoterapia Oleśnica

Psychoterapia uzależnień – uzależnienie jest chorobą, która ma wpływ na wszystkie sfery naszego życia i na relacje z innymi. Uzależnienie powoduje, że nie jesteśmy w stanie sami poradzić sobie z danym problemem. Psychoterapia uzależnień skupia się na odejściu od zażywania substancji psychoaktywnych, a także od hazardu itp. Również i w tym przypadku, terapia rozpoczyna się tzw. procesem diagnostycznym. Jego celem jest ocena problemu i jego skutków. Terapeuta w ten sposób może dobrać właściwą metodę leczenia.

Badania psychologiczne pozwalają uzyskać informacje odnośnie typu zaburzeń i ich natężenia. Ocenie zostaje poddana sfera emocjonalna, społeczna i poznawcza. Test, jaki wybiera psychoterapeuta, jest zależny od tego, z jakim problemem zgłasza się pacjent. Badania, jakie możemy przebyć, to:

  • Badania osobowości,
  • Badania inteligencji,
  • Badania neuropsychologiczne,
  • Badania dla potrzeb orzeczniczych i rentowych.

Psychoterapia nerwic – nerwica jest jednym z częściej występujących zaburzeń psychicznych. Zaburzenia nerwicowe są poważne, dlatego trzeba je leczyć nowoczesnymi metodami. Przed rozpoczęciem leczenia, psychoterapeuta musi dokładnie poznać problemy pacjenta, ich podłoże oraz objawy, jakie świadczą o nerwicy. Różne są objawy, jakie mogą towarzyszyć chorobie – terapeuta ma za zadanie uczyć pacjenta, jak radzić sobie e stresem i nieprzyjemnymi sytuacjami. W gabinecie możemy poznać techniki relaksacyjne i doświadczyć wsparcia od terapeuty.

DDA – Dorosłe Dzieci Alkoholików, to duża grupa osób, które borykają się z różnymi problemami wynikającymi z domu rodzinnego. W tym przypadku, dobór właściwej metody terapii jest szczególnie istotny. Jako że problem ten jest powszechnie znany, dziś gabinety psychologiczne oferują nam nowoczesne sposoby na poradzenie sobie z obniżonym poczuciem wartości, lękiem i trudnościami w funkcjonowaniu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.