Według informacji podawanych przez Międzynarodowe Stowarzyszeni Nadpotliwości, na różne rodzaje hiperhydrozy cierpi ok. 3% populacji całej populacji świata. Choć liczba ta może nie wydawać się zbyt duża, dla osób cierpiących na nadpotliwość problem ten jest niezwykle uciążliwy. Ludzie zmagający się z nadmierną potliwością, poza oczywistym dyskomfortem spowodowanym wydzielaniem nadmiernych ilości wody, doświadczają często problemów w relacjach społecznych właśnie z obawy o negatywne komentarze i wyśmiewanie się. Na szczęście nowoczesna medycyna pozwala zapanować nad problemem nadpotliwości poprzez zabieg RF mikroigłowy. W 95% przypadków wystarczy zaledwie kilka zabiegów, by skutecznie pozbyć się dyskomfortu i opanować tę wstydliwą chorobę. Na czym polega laseroterapia przy nadpotliwości?
Dlaczego nadpotliwość jest niebezpieczna?
Człowiek poci się po to, by móc skutecznie regulować temperaturę ciała. To dość normalna i zdrowa reakcja organizmu na letnie upały i jeden z powodów, dla których nieustannie przypomina się o konieczności spożywania wówczas większych ilości wody. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy organizm przestaje kontrolować regulację temperatury i wydziela nadmierne ilości potu, prowadząc do zbyt szybkiej utraty wody i wychłodzenia organizmu. Całkowite zablokowanie funkcji pocenia w krótkim czasie mogłoby być niebezpieczne, jednak leczenie nadpotliwości to już zabieg w pełni bezpieczny.
Jedną z podstawowych metod radzenia sobie z problemem nadmiernego pocenia się jest radiofrakcyjne mikroigłowe usunięcie gruczołów potowych. Laseroterapia jest z powodzeniem stosowana przede wszystkim w okolicach pach, gdzie znajduje się wystarczająca ilość tkanki tłuszczowej, wraz z którą można usunąć zniszczone gruczoły.
Na czym polega laseroterapia?
Podczas przygotowania do zabiegu kosmetolog wprowadza indywidualne ustawienia do RF frakcyjnego mikroigłowego, tak by zapewnić najskuteczniejsze wykonanie zabiegu. Problem nadmiernej potliwości może skutecznie wpłynąć na dyskomfort codziennych czynności, dlatego warto skorzystać z możliwości zabiegu i zmniejszyć nieprzyjemne skutki nadmiernego pocenia się.
Sam zabieg laseroterapii przy nadpotliwości polega na nieodwracalnym usunięciu gruczołów potowych poprzez ich przegrzanie i tym samym zniszczenie. Zabieg przeprowadza się oczywiście w okolicach obu pach.
Stosowanie laseroterapii zdaje się być obecnie najbardziej skuteczną i szybką metodą walki z nadpotliwością – już jeden zabieg może znacząco zredukować wydzielanie potu bez jednoczesnego blokowania gruczołów. Warto jednak pamiętać, że dla pełnej satysfakcji potrzebna jest seria kilku zabiegów, ok. 2-4.