Trakcja jako ważny element fizjoterapii kręgosłupa

skuteczne leczenie kręgosłupa

Fizjoterapia ogólnie, jest dziedziną medycyny która polega na wykonywaniu rehabilitacyjnych czynności. Każdy fizjoterapeuta, który tylko posiada odpowiednie kwalifikacje, ma za zadanie wykonywać zabiegi rehabilitacyjne. Pacjenci, którzy zgłaszają się różnego rodzaju zabiegi, mające na celu powrót do zdrowia, zazwyczaj cierpią na wrodzone lub nabyte choroby i wady kręgosłupa. Konieczne jest jedna wiedzieć, że nie każdy z nas może skorzystać z takich usług. Istnieje bowiem lista przeciwwskazań, która absolutnie zakazuje na wykonywanie trakcji. Osoby, które cierpią na choroby nowotworowe, posiadają zwyrodnienia kręgosłupa lub mają guza na kręgosłupie, nie mogą odbywać zabiegów rehabilitacyjnych. Fizjoterapia to ważna dziedzina, której zadania są wykonywane rzetelnie w celu niesienia pomocy pacjentom. Trakcja jest jedynie elementem fizjoterapii – dotyczy ona ściśle całego kręgosłupa. Wykonywanie odpowiednich czynności, które będą prowadzić do uzyskania w pełni sprawności, pomogą nam odżyć. Dzięki regularnym trakcjom, możemy wreszcie pozbyć się ucisku i bólu.

Zalety rehabilitacji poprzez trakcję

Trakcja jest zbiorem czynności, jakie wykonuje się na pacjentach. Istnieją dwa jej typy – trakcja ręczna oraz mechaniczna. Trakcja ręczna stosowana jest w przypadku różnych dolegliwości, związanych z bólem kręgosłupa i różnych jego odcinków. Bóle oraz uciski spowodowane są najczęściej chorobami oraz zwyrodnieniami kręgosłupa. Taką chorobą może być na przykład dyskopatia, zwyrodnienie kręgosłupa lub przepuklina dyskowa. Natomiast, trakcja mechaniczna przydaje się w nieco trudniejszych przypadkach. Ten typ rehabilitacji nie jest tak delikatny, jak trakcja ręczna, dzięki czemu można wpłynąć na poważniejsze dolegliwości. Dodatkowo, do tego typu trakcji, stosowane są specjalne łożyska, do którego pacjent jest przypinany. Rozciąganie i odciąganie kręgów od stawów i mięśni, stanowi podstawę wykonywania rehabilitacji kręgosłupa. Dzięki regularnym czynnościom, wchodzącym w skład trakcji, możemy na zawsze pozbyć się problemu bolącego kręgosłupa.

Korzyści, jakie płyną z regularnego uczęszczania na zabiegi trakcji

Najważniejszą korzyścią, jaką zyskujemy dzięki regularnemu uczęszczaniu na zabiegi, jest oczywiście powrót do zdrowia. Kręgosłup stanowi filar w naszym organizmie, więc konieczne jest zadbanie o niego jak najszybciej. Jego rola szerzej została opisana w tym artykule – https://globaltherapy.pl/terapia/bole-kregoslupa-rwa-kulszowa-dyskopatie.  Zabiegi wykonywane podczas trakcji, są dobierane do stanu pacjenta oraz do typu jego schorzenia. Dzięki indywidualnemu podejściu rehabilitantów, mamy szansę wreszcie poczuć się o wiele bardziej komfortowo – rehabilitacja prowadzona przez rehabilitantów wpływa pozytywnie na stan naszego zdrowia. Dzięki regularnemu uczęszczaniu na trakcje, pozbędziemy się wreszcie ucisku i bólu, jaki zazwyczaj towarzyszył nam w wykonywaniu codziennych czynności. Regularne zabiegi pomogą nam również zrozumieć, jak ważny jest kręgosłup. Dość często będziemy mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób dbać o kręgosłup na co dzień oraz uzyskamy inne porady, dotyczące naszego zdrowia.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegów trakcji

Przede wszystkim, trakcje są wykonywane dla osób cierpiących z powodu różnego rodzaju dolegliwości dotyczących kręgosłupa. Odbywanie trakcji jest prostą drogą do osiągnięcia sukcesu, jakim jest odzyskanie zdrowia. Kręgosłup oraz wszystkie jego odcinki mogą być rehabilitowane, gdy pacjent odczuwa zbyt mocny ból. Wszyscy, którzy cierpią na dyskopatię, ucisk rdzenia kręgowego, jakiekolwiek zwyrodnienia oraz wiele innych schorzeń czy dolegliwości, mają szansę udać się na trakcję, by pozbyć się bólu lub maksymalnie go zminimalizować. Warto jest szukać sposobów, dzięki którym całkowicie się wyleczymy. Dziś wiele osób narażonych jest na krzywiznę kręgosłupa lecz dzięki istnieniu trakcji, możliwe jest usunięcie problemu.