Zobacz jakich akcesoriów potrzebuje Twój rower

Akcesoria dla roweru

Co zrobić by uprzyjemnić sobie jazdę na rowerze? Przede wszystkim sam jednoślad musi być dopasowany do obszarów, po których będziemy jeździć. Jeżeli wybraliśmy rower szosowy lub górski liczy się też odpowiedni strój. Będzie nie tylko zwiększał komfort, ale też wpłynie na widoczność na drodze. Koszulki i spodenki wyposażone są zazwyczaj w odblaski.

Istnieje też pełna gama innych, pożytecznych akcesoriów. Niektóre z nich mogą okazać się niezbędne. Inne będą ciekawym urozmaiceniem fabrycznego wyposażenia. Warto, więc zwrócić uwagę na błotniki, pompkę i licznik kilometrów.

Pompka i licznik

Wyjazd w długą trasę może być ciekawą przygodą. Należy jednak zabrać ze sobą wiele potrzebnych rzeczy. Bez wątpienia najważniejszy jest zestaw do naprawy ewentualnych usterek. Komplet kluczy nie zawsze się przydaje, lecz warto mieć go przy sobie. Podobnie jak zapasowe dętki. Ich uzupełnieniem jest oczywiście pompka. Powinna być poręczna by łatwo móc ją przymocować do ramy. Liczy się też oczywiście wydajność. Proces pompowania nie powinien być zanadto męczący. Najlepiej, gdy pompka jest wykonana z trwałych i wytrzymałych materiałów. Jej waga nie powinna stanowić zbytniego obciążenia.

Bagażnik rowerowy

Szukasz sprawdzonych akcesoriów rowerowych? Zobacz co proponuje w tym aspekcie sklep PM Bike – lider sprzedaży w internecie.

Innym przydatnym elementem na długie wyprawy jest licznik kilometrów. Posiada łatwe w obsłudze oprogramowanie.

Nowoczesne urządzenia nie tylko liczą przejechane kilometry, posiadają znacznie szerszy zakres funkcji. Często spotykany jest wbudowany moduł GPS. Liczniki rejestrują też czas jazdy, prędkość nawet też wysokość. Cennym dodatkiem jest też monitorowanie ilości spalonych kalorii. Dzięki temu trening na rowerze może stać się bardziej wydajny.

Dodatkowe błotniki

Nie każdy rower posiada błotniki w standardowym wyposażeniu. Jeżeli istnieje taka potrzeba można je bez problemu dokupić. Największy wybór błotników dotyczy klasy rowerów górskich. Można znaleźć modele uniwersalne, pasujące do kół o wymiarach od 24 do 28 cali. Ich najważniejszą cechą jest wytrzymałość. Błotniki powstają z trwałego tworzywa odpornego na uderzenia podczas upadków. Pozwalają też na szybki montaż lub demontaż w razie potrzeby. Możliwa jest też prosta regulacja ich ustawienia.

Błotniki posiadają wiele zalet. Przy deszczowej pogodzie w trudnym terenie uchronią rowerzystę prze mocnym ubrudzeniem ubrania. To z kolei wpłynie na komfort dalszej jazdy. Odblaski na stroju będą nadal widoczne, co zachowa widoczność na drodze w czasie powrotu z trasy.

Na rynku sprzętu rowerowego dostępnych jest wiele ciekawych akcesoriów. Występujące wśród nich pompki to produkt, bez którego nie sposób się obejść. Przydadzą się przed wyjazdem jak i w trasie.

Z kolei ciekawym urozmaiceniem może być licznik kilometrów. Jeżeli jazda na rowerze jest od razu treningiem, jego walory są nieocenione. Bardzo dobrym rozwiązaniem są też uniwersalne błotniki.