3 trendy w stylizacji brwi – który z nich jest dla mnie?

brwi

Aby mieć idealne brwi, należy nie tylko dobrze je wyregulować, ale także odpowiednio wykonać makijaż. Jeśli chcesz zacząć najpierw korygować ich kształt, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to schować pęsetę do szuflady.

Spróbuj nie wyskubywać brwi przez kilka miesięcy, co najmniej 3. Codziennie przeczesuj je szczotką, aby pobudzić krążenie, co przyspieszy wzrost i usunie martwe komórki.

To, czego szukamy w makijażu brwi, to określenie ich kształtu i wypełnienie niewielkich braków. Kluczem jest zastosowanie koloru w strategicznych punktach, dzięki czemu można uzyskać niesamowite efekty. Poznaj sztuczki makijażowe, które pozwolą Ci uzyskać perfekcyjne brwi.

Naturalny efekt w stylizacji brwi

Jak wykonać makijaż, by brwi wyglądały naturalnie, ale równocześnie perfekcyjnie i nadawały charakter? Perfekcyjne i naturalne brwi. Jakie to wydaje się trudne. Jakby to było sprzeczne, że coś wygląda naturalnie, jeśli sięgniemy po makijaż.

Za pomocą szczoteczki przeczesz brwi w tym samym kierunku. W tym celu użyj kredki lub, jeśli wolisz, specjalnego zestawu do makijażu. Nie powinnaś “malować” brwi, ale obrysować je i wypełnić małe luki, aby uzyskać idealne, naturalne brwi.

stylizacja brwi

Jeśli zdecydujesz się na zestaw do makijażu, nałóż cień pędzelkiem zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Zacznij wypełniać luki, aby nadać brwiom kształt i uważaj, aby nie nałożyć zbyt dużo. Lepiej robić to delikatnie, bez zbyt mocnego dociskania pędzla.

Jeżeli masz zamiar użyć ołówka, narysuj linię wokół brwi, aby określić kształt brwi, a następnie wymieszać za pomocą pędzla. Aby zakończyć, wypełnij małe luki, tworząc małe linie, które symulują włosy. Aby utrwalić efekt, użyj wosku lub żelu do brwi. Możesz również użyć cienia nude pod brwiami, aby podkreślić spojrzenie.

Co do samych odcieni: by uzyskać naturalny efekt, używaj kosmetyków w odcieniach brązu (np. karmel, heban) tak by jak najbardziej oddawały barwę włosów u nasady. Do rudych i kasztanowych włosów pasują ciepłe odcienie brązu, natomiast blondynkom zaleca się nie przyciemniać brwi o więcej niż dwa tony.

Najnowsze trendy –  tzw. fluffy brows

Zdaniem stylistów, naturalne, nieco krzaczaste brwi są już passé. “Fluffy brows”, więc brwi niesforne i rozczochrane, to bez wątpienia w ostatnim czasie prawdziwy hit w stylizacji. By osiągnąć taki efekt, należy sięgnąć po pomadę. Najistotniejsze jest precyzyjne oddzielenie włosków, a następnie dokładna aplikacja kosmetyku na brwiach.

Wyraźnie podkreślone brwi

Wyraźnie podkreślone i bardzo cienkie brwi były jeszcze do niedawna must be hollywoodzkich gwiazd. Nawet jeśli aktorki decydowały się na mniej charakterystyczny brąz na ustach, wyraźnie podkreślone łuki brwiowe były absolutną podstawą makijażu. Jeśli zdecydujesz się na tego typu stylizację, na pewno będzie ona odważniejsza niż brwi naturalne i powie dużo o Twoim charakterze. Dla uzyskania tego efektu świetnie sprawdzają się kosmetyki w formie żelu, jak np. linery.

Poczuj się dobrze z własnymi brwiami

Dobrze dobrany makijaż brwi to sztuka. Brwi nadają ton spojrzeniu, podkreślają oczy oraz dopełniają cały look. Do ich stylizacji warto dobierać odpowiednie akcesoria do stylizacji brwi. Ważne, by makijaż wyrażał Ciebie i byś czuła się w nim naturalnie i komfortowo.