Przedłużanie paznokci – jak zrobić to dobrze?

akrylożel

Piękne, równe i elegancko spiłowane paznokcie to marzenie każdej kobiety. Niestety, niewiele pań zostało obdarzonych naturalnie mocnymi i równymi płytkami paznokcia, które pociągnięte odżywką sprawiają wrażenie manicure przygotowanego w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Cienkie, łamliwe i wiecznie krótsze paznokcie nie prezentują się najlepiej, a przecież dłonie to wizytówka każdej zadbanej kobiety.

Wiele z nich decyduje się więc na przedłużenie paznokci metodą żelową. Zabieg ten pozwala na uzyskanie wymarzonego efektu, którego dodatkowym bonusem jest znacznie większa niż w przypadku naturalnych paznokci pomalowanych lakierem. I choć większość pań decyduje się na skorzystanie z oferty lokalnego salonu kosmetycznego, część kobiet postanawia samodzielnie wykonać żelowe przedłużanie paznokci. Jak zdobić to dobrze?

Standardowa procedura wykonania paznokci żelowych

Prawidłowe przygotowanie do pracy to już połowa sukcesu. Wykonując żelowe przedłużenie paznokci należy więc pamiętać, by dłonie były do procesu odpowiednio przygotowane. W tym celu należy je zdezynfekować przy użyciu środka antyseptycznego, a następnie odpowiednio przystosować do żeli naturalną płytkę paznokcia. Ta powinna zostać obcięta na krótko, a następnie zmatowiona specjalną kostką lub pilnikiem. Następnym krokiem przygotowawczym będzie odsunięcie skórek patyczkiem i odtłuszczenie płytki paznokcia specjalnym płynem. Ostatnim etapem przed właściwym nakładaniem żelu będzie zastosowanie na płytce paznokcia primera, czyli bazy zwiększającej przyczepność żelu do płytki.

Kolejnym krokiem do uzyskania pięknych i naturalnych paznokci jest nałożenie szablonów do przedłużania paznokci. Szablony powinny zostać dopasowane do rozmiaru płytki tak, by żel pokrył całą jej powierzchnię równomiernie. Szablony powinny być założone tak, aby końcówka paznokcia znajdowała się na szablonie i ściśle do niego przylegała. Odpowiednio nałożony szablon należy zagiąć do dołu tak, by na końcu powstał czubek – bez obaw, szpic nie będzie ostatecznym kształtem twojego nowego paznokcia.

akcesoria do paznokci hybrydowych

Czas na żel. Pierwszą warstwę powinien stanowić specjalny żel bazowy, który będzie stanowił podstawę przedłużenia. W tym momencie bardzo ważna jest uwaga – żel nie może wylewać się i zachodzić na skórki. Żel rozciągamy pędzelkiem do pożądanej długości paznokcia, wykorzystując przy tym siatkę szablonu. Gdy wszystkie paznokcie są już gotowe, należy umieścić je pod lampą UV na 2-3 minuty w zależności od grubości warstwy żelowej i mocy lampy.

Kolejne warstwy żelu to już budowanie właściwej struktury przedłużonego paznokcia, a więc wyrównywanie jego powierzchni oraz nadawanie idealnego kształtu płytki. Tradycyjne podejście zakłada nałożenie trzech warstw żelu. Pierwsza, jak już wspominaliśmy, to warstwa nadająca paznokciom długość. Zadaniem drugiej warstwy jest stworzenie idealnej krzywizny płytki, natomiast warstwa trzecia to warstwa wykończeniowa. Każda z warstw powinna być utwardzona pod lampą UV, gdzie zależnie od rodzaju żelu trzymamy dłonie przez dwie-trzy minuty. Każda z warstw powinna być też (po osuszeniu) przemyta specjalistycznym cleanerem odtłuszczającym. Po nałożeniu i utwardzeniu warstwy drugiej czas na usunięcie szablonów. Najłatwiejszym sposobem będzie tu delikatne wgniatanie szablonu w dół rozpoczynając od końcówki paznokcia. Po usunięciu szablonu warto przypiłować płytkę paznokcia do ostatecznego kształtu i długości – trzecia, wykończeniowa warstwa żelu będzie wtedy idealnym, błyszczącym wykończeniem nie wymagającym dodatkowych interwencji. Ostatniej warstwy żelu nie należy odtłuszczać. Po jej wyschnięciu wystarczy już tylko nałożyć na skórki odrobinę oliwki pielęgnującej i dopracować brzegi.

Szaleństwo na paznokciach

Opisana metoda przedłużania paznokci żelem dotyczy oczywiście bazowych, przeźroczystych kolorów. Żele do wykonywania paznokci występują jednak w znacznie szerszej gamie, począwszy od żeli modelujących i nabłyszczających, aż po te kolorowe i brokatowe czy akrylożele. Przedłużone żelem paznokcie mogą być malowane na zewnątrz tradycyjnym lakierem, jednak znacznie lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie kolorowych żeli. Warto dodać, że paznokcie żelowe pozwalają na wykonywanie bardzo skomplikowanych zdobień, które w przeciwieństwie do tradycyjnych lakierów utrzymają się na paznokciu długo i nie będą podatne na szybkie odpryśnięcia.