Dlaczego warto mieć kapelusz przeciwsłoneczny na plaży?

Słońce podczas wakacji pięknie opala naszą skórę i nadaje jej wyjątkową barwę o lekko złotym odcieniu. Dostarcza ono również do organizmu człowieka witaminę D, która jest bardzo pożądana i odpowiada między innymi za utrzymanie prawidłowej struktury i funkcjonalności kośćca. Jednak niestety, jak wszyscy dobrze wiemy, słońce nie niesie dla skóry i całego organizmu tylko i wyłącznie samych dobrodziejstw, dlatego należy się odpowiednio przed nim chronić. Jednym ze sposobów na skuteczne zabezpieczenie się przed jego intensywnym promieniowaniem, jest noszenie kapelusza podczas słonecznych dni oraz w trakcie przebywania na plaży. Dlaczego warto to robić? Dowiedz się więcej!

Chroń swoją głowę oraz włosy

W okresie letnim słońce potrafi świecić naprawdę intensywnie, sprawiając, że temperatura powietrza jest bardzo wysoka, a promienie mocno grzeją i mogą doprowadzić do poważnych powikłań, przegrzania organizmu lub poparzenia skóry. Dlatego właśnie warto chronić się przed słońcem w trakcie wylegiwania się na plaży. Zbyt długie przebywanie na nagrzanym piasku bez odpowiedniej ochrony może doprowadzić nawet do raka skóry, a w mniej skrajnych przypadkach do bardzo groźnych poparzeń, udaru słonecznego oraz innych powikłań zdrowotnych. Promieniowanie UV przyczynia się również do przyspieszenia procesów starzenia skóry i włosów, które po zbyt długim zażywaniu kąpieli słonecznych bez dobrze dopasowanego zabezpieczenia w postaci odpowiednich kosmetyków oraz odzieży i nakryć głowy. Wszystkie te elementy są niezwykle istotne, jeśli chcesz odpowiednio o siebie zadbać i cieszyć się piękną, zdrową opalenizną, zamiast wylądować w szpitalu z powodu przegrzania lub obserwować, jak na Twojej twarzy zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, a skóra i włosy stają się suche i zniszczone.

Kapelusz na plaży jest niezwykle istotnym akcesorium, o którym warto pamiętać. Chroni doskonale głowę przed nagrzewaniem się wskutek intensywnego promieniowania słonecznego. Dzięki temu ryzyko dostania udaru słonecznego lub przegrzania organizmu będzie o wiele mniejsze. Nakrycie głowy chroni również doskonale Twoje włosy, które wskutek wysokich temperatury oraz intensywnego promieniowania UV będą stawały się słabe i suche, i będą wyglądały na bardzo zniszczone. Dobrze dopasowane nakrycie głowy może chronić również oczy. W tym celu warto wybrać ponadczasową czapkę z daszkiem, która pomoże Ci zadać sportowego szyku na plaży lub elegancki kapelusz słomkowy z dużym rondem, który sprawi, że będziesz wyglądała niczym prawdziwa gwiazda filmowa. W trakcie plażowania sprawdzą się również mniejsze kapelusze. Ważne, aby stawiać na delikatne materiały, które nie będą dodatkowo nagrzewać Twojej głowy i nie sprawią, że zamiast czuć się lepiej, jeszcze gorzej będziesz znosić upał.

Zadbaj o właściwą pielęgnację całego organizmu

Nakrycie głowy to tylko jeden z ważnych punktów, o którym należy pamiętać, gdy wybierasz się na plażę. Ważne jest również, abyś nie zapominała o odpowiedniej odzieży. Oczywiście na plażowym ręczniku przez większość dnia będziesz leżeć w bikini lub modnym ,jednoczęściowym stroju kąpielowym, aby pięknie opalić ramiona i nogi. Jednak pamiętaj, że po dłuższym czasie na skórze mogą pojawić się zaczerwienienia. Wtedy warto mieć pod ręką cienką chustę lub apaszkę, którymi okryjesz mocno opalone miejsca i uchronisz je przed poparzeniami. Zbyt długie eksponowanie podrażnionych fragmentów na słońce może skutkować schodzeniem skóry lub nawet wizytą w szpitalu. Kolejną ważną kwestią, o której nie można zapomnieć, są odpowiednie kosmetyki. Nie tylko do ciała, ale również do włosów. Powinny być one wyposażone w filtr, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb. Pamiętaj, że blondynki i kobiety rudowłose oraz osoby o jasnej cerze potrzebują znacznie większej ochrony.

O swój organizm podczas urlopu należy zadbać również od środka. Nie zapominaj o regularnym nawadnianiu się. Jeśli planujecie spędzić naprawdę długie godziny na plaży, to koniecznie zabierzcie ze sobą również przekąski lub kanapki. Przydatne będą również elektrolity, które kupisz w każdej aptece, i które warto spożywać w trakcie urlopu, aby uzupełnić brakujące mikroelementy i minerały oraz poprawić ogólne samopoczucie. W trakcie wakacji możesz zdecydować się również na dopasowany do Twoich potrzeb suplement diety, przeznaczony właśnie na ciepłe, letnie dni, w trakcie których długo przebywa się na słońcu.