Kiedy warto stosować fixer do makijażu?

fixer do makijażu

Codzienny makijaż, który wykonuje większość kobiet, jest zazwyczaj delikatny, subtelny i jedynie podkreślający naturalne piękno. Jednak na większe wyjścia płeć piękna stawia na wyraziste kolory na oczach czy ustach. Podczas ważnych wydarzeń makijaż powinien trzymać się przez cały dzień i prezentować nienagannie na twarzy. Stąd też dobrze jest zaopatrzyć swoją kosmetyczkę w profesjonalny fixer. 

Skóra pod grubszą warstwą podkładu zaczyna się szybciej przetłuszczać, przez co makijaż bardzo często roluje się albo spływa, a efekt długotrwałej pracy znika. Dlatego warto znaleźć idealny produkt, który utrwali makijaż na wiele godzin. 

Czym jest fixer?

Fixer to nic innego jak utrwalacz makijażu, który jest wykorzystywany zarówno w profesjonalnych salonach wizażu, jak i w domu. Jego zadaniem jest utrzymanie makijażu w nienagannym stanie, bez względu na wysokie temperatury w lecie czy szaloną zabawę na parkiecie. Nie tylko zapobiega ścieraniu się czy spływaniu makijażu z twarzy. Zapewnia również długotrwały mat, który z pewnością ucieszy posiadaczki cer mieszanych i tłustych. Fixer występuje w kilku postaciach. Utrwalacz do makijażu najczęściej nanosi się na twarz w postaci delikatnej mgiełki. 

Fixer do utrwalania makijażu tylko na specjalne okazje? 

Fixer to kosmetyk, który powstał z myślą o utrwalaniu i ochronie makijażu podczas większych wyjść, jak imprezy studniówkowe, wesela czy spotkania firmowe. Jego pierwotna konsystencja była znaczniej mocniejsza niż typowy makijaż wodoodporny, dlatego codzienne utrwalanie makijażu w ten sposób skutkowało pogorszeniem się stanu cery. Skóra pod warstwą podkładu, pudru i fixera nie oddychała, a wszystkie zanieczyszczenia wnikały w jej głąb.

Aktualnie w ofercie drogerii internetowych można znaleźć różnego rodzaju akcesoria do makijażu dla profesjonalistów, które spokojnie nadadzą się do stosowania na co dzień. Lekkie formuły sprawiają, że nałożone na twarz kosmetyki kolorowe wyglądają o wiele lepiej, a także nie rozmazują się przy zwykłym przetarciu ręką. 

Jak używać fixer do makijażu? 

Teoretycznie aplikowanie fixera nie jest niczym trudnym, ale zdarza się, że kobiety używają go jeszcze przed zakończeniem całego makijażu. Jest to zasadniczy błąd, który prowadzi do pojawienia się nieestetycznych plam. Fixera nie nakłada się jako bazy pod makijaż – ani korektor, ani podkład nie utrzymają się na nim zbyt długo. 

Utrwalacz bezwzględnie należy aplikować dopiero po zakończeniu całego makijażu. Tuż po wytuszowaniu rzęs, nałożeniu bronzera, rozświetlacza i różu. W innym przypadku nie uda się ładnie rozetrzeć kosmetyków w pudrze tak, aby nie pozostawić na twarzy nieestetycznych plam. Należy przy tym pamiętać, aby podczas rozpylania zamknąć oczy i na chwilę wstrzymać powietrze. 

utrwalanie makijażu

Matowe i trwałe wykończenie makijażu – niezbędne akcesoria

Obecnie na rynku można znaleźć kilka rodzajów fixerów. Ich główną funkcją jest utrwalenie makijażu, ale w praktyce dają one możliwość wykończenia go w sposób matowy, satynowy czy rozświetlony. Mat sprawdzi się w sytuacjach, kiedy twarz musi wyglądać nienagannie, ale za pomocą fixera możemy ją również rozświetlić. Drobinki brokatu, które znajdują się w niektórych produktach, dają subtelny efekt, który z pewnością zachwyci miłośniczki błysku. 

Fixer – tajna broń profesjonalnych makijażystów

Kobiety często zastanawiają się, dlaczego makijaże wykonane przez profesjonalistów trzymają się kilkukrotnie dłużej niż te, które zrobią same. Często jest to zasługa profesjonalnego fixera. W ten sposób makijaż zastyga na twarzy klientki i utrzymuje się dopóki nie zostanie wykonany demakijaż. 

Planując większe wyjście, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości fixer do makijażu. Dzięki temu wieczór z pewnością będzie należał do udanych, zwłaszcza jeśli nie będzie trzeba martwić się źle wyglądającym podkładem. Niektóre fixery można stosować również do makijażu codziennego. Warto zapoznać się z dostępną ofertą drogerii internetowych i wybrać utrwalacz idealny do danej cery.