Kto nosi okulary Jackie OHH?

Okulary przeciwsłoneczne Jackie Ohh stworzone przez markę Ray-Ban to jeden z pierwszych i jedynych modeli w kolekcji marki dedykowanych przede wszystkim do damskiego grona jej wielbicieli. To wyjątkowo piękny, nietypowy i pełen elegancji model inspirowany stylem Jackie Kennedy. Ich oversizowe szkła o delikatnie kwadratowym kształcie znacząco odróżniały się od okularów z charakterystycznym kocim okiem uwielbianych przez Marilyn Monroe i Audrey Hepburn. Czym zachwyciły okulary Jackie Ohh i dlaczego ich kult, pomimo tak licznych zmian trendów, trwa do dziś?

Jackie Ohh – okulary dla kobiety odważnej

Historia damskich okularów przeciwsłonecznych rozpoczęła się na krótko po tym, jak pierwsze Aviatory od Ray-Ban zaczęły zdobywać popularność poza środowiskiem pilotów. Kobiety kina i ówczesne gwiazdy wiedziały, że okulary przeciwsłoneczne staną się szybko nie tylko modnym dodatkiem do stylizacji, ale przede wszystkim doskonałym sposobem by ukryć się przed wścibskimi fotografiami i pozować do zdjęć z zachowaniem odrobiny tajemniczości. Na pierwszy plan wśród kobiet, które dość mocno promowały ciemne okulary wśród gwiazd wyłaniają się wspomniane już Marylin Monroe i Audrey Hepburn oraz ich słynne kocie oczy. Aktorki sięgały też po bardziej „męskie” modele, np. Ray-Ban Wayfarer, jednak ostatecznie zawsze powracały do bardziej kobiecych i delikatnych kształtów. Zupełnie inne podejście do sprawy wybrała jednak inna ikona amerykańskiej mody – Jackie Kennedy.

Żona tragicznie zmarłego prezydenta od zawsze uchodziła za symbol klasyki, elegancji i stylu, dlatego każdy jej ruch i każda zmiana stylizacji były przez ówczesną prasę i fanów bacznie śledzone. Wylansowany przez nią trend na mocno oversizowe oprawki okularów szybko znalazł więc uznanie w świece mody i przyjął się jako jeden z ciekawszych pomysłów tamtych lat. Marka Ray-Ban, która początkowo nie nadała żadnej nazwy swojemu produktowi szybko zaczęła nazywać je od imienia najwierniejszej fanki modelu – tak zrodziły się okulary Jackie Ohh, które uwielbiamy do dziś. Dlaczego żona prezydenta pokochała je tak bardzo? Duże soczewki skutecznie zasłaniały twarz, dzięki czemu kobieta mogła poczuć odrobinę prywatności nawet w obecności dużej publiczności i zachować dzięki temu pewien autorytet nawet w obecności swojego męża.

Od Jackie Kennedy po współczesne celebrytki – bestsellerowe okulary Jackie Ohh

0RB4101__860_51_030A.png

Okulary Jackie OHH https://soczewki24.pl/Ray-Ban-JACKIE-OHH-RB4101-860-51-rozmiar-58

Cechy, za które duże okulary pokochała Jackie Kennedy zostały szybko docenione także przez zwykłe kobiety, które dzięki nowym okularom mogły same poczuć się jak gwiazdy. To model idealny dla kobiet, które cenią elegancję z pazurem, odrobinę modowego szaleństwa i ponadczasowość, dzięki której okulary dopasują się do każdej stylizacji i z powodzeniem przetrwają wiele modowych sezonów. Ich duże szkła, delikatnie kwadratowe oprawki oraz zauszniki z niewielkim, metalowym nitem są rozpoznawalne na całym świecie, nawet przez tych którzy nie do końca orientują się w świecie mody. Jackie Ohh to po prostu model kultowy. Współcześnie marka nie ogranicza się do jednego wariantu oprawek i szkieł, proponując różne warianty zaciemnienia soczewki i różnokolorowe oprawki z wzorami wpisującymi się w najbardziej aktualne trendy. Marce Ray-Ban nie można odmówić pomysłowości – ich okulary są popularne, bo zawsze doskonale łączą w sobie klasykę z nowoczesnością i nigdy nie wydają się przestarzałe i nie na miejscu.

Czy współczesne gwiazdy sięgają po nie jednak tak chętnie, jak kiedyś? Zdecydowanie tak, szczególnie gdy w grę wchodzi dopełnienie dodatkami stylizacji w stylu retro. Jackie Ohh to okulary idealne na urlop, spacery po plaży i kompletowanie z koszulką i jeansami, ale też dobre połączenie z koszulą i ołówkową spódnicą czy marynarką. Wśród współczesnych gwiazd fotografowanych w kultowym modelu Jackie Ohh warto wymienić między innymi Katie Holmes, Ashley Greene (która prezentowała się w nich także w niezwykle popularnym filmie Zmierzch) oraz Jennifer Aniston w filmie Murder Mystery. Sam model jest obecnie uznawany za jeden z trzech najlepiej sprzedających się wariantów oprawek od początku istnienia marki.
zdjęcie główne: https://www.hosz.pl/p4322,rb-4101-601-jackie-ohh.html