Morze bałtyckie – jeszcze w modzie?

Temperatury robią się już coraz niższe. Dzień staje się coraz krótszy a turyści powoli opuszczają nadmorskie kurorty aby powrócić do obowiązków dobrze znanych przed rozpoczęciem urlopu. To znak że kończy się lato a wraz z nim sezon urlopowy. Koniec lata to rzecz z którą pogodzić się jest bardzo trudno ale to konieczność. Koniec pewnego cyklu zwiastuje nadejście nowego – zimnych jesiennych dni przy zmiennej aurze. Na szczęście możemy liczyć na powrót wakacyjnych klimatów. I to wcale nie w tak odległej przyszłości.

Pomysł na urlop

Urlop warto jest planować z dużym wyprzedzeniem. Nie dość że będziemy mieli już wszystko zaplanowane i ze spokojem wsiądziemy w samochód/samolot to jeszcze możemy mieć większy wybór jeśli chodzi o miejsca noclegowe albo nawet mniejsze ceny. Niestety mało kto planuje urlop z dużym wyprzedzeniem – większość zostawia to na ostatnią chwilę przez co zamiast radosnego wyczekiwania panuje pośpiech i nerwowość. A zatem zróbmy ten jeden wyjątek i zaplanujmy wczasy już wcześniej aby móc oddać się radosnej zabawie wakacyjnej.

alcest3Gdzie Polacy najchętniej spędzają wakacje? Bez wątpienia hitem ostatnich lat są ciepłe kraje. Jest to pojęcie dosyć ogólne ale każdy wie o co chodzi – ciepła woda, gorący piasek, a w sklepie płatność w Euro. Odzwierciedla to coraz większą zamożność naszych rodaków – dzisiaj już nie chcemy spędzać pracowniczych wczasów pod gruszą. Dzisiaj mamy świadomość jakie wymagania możemy mieć i czego oczekiwać od tego krótkiego czasu na urlop. Wypoczynek nad morzem to jednak najbardziej modny sposób spędzania wakacji. Pytanie tylko: czy musi być to tylko jakieś ciepłe morze? A co z Bałtykiem?

Cudze chwalicie swego nie znacie

Tak z pewnością Morze Bałtyckie ma nie mniej uroku niż te wszystkie zachwalane morza na południu. Może woda nie jest tak ciepła i czyta za to bałtycka plaża jest zaliczana do jednych z najlepszych w całej Europie. Piasek jest tu wyjątkowo delikatny i czysty a przy dobrej pogodzie możemy poczuć naprawdę wakacyjny klimat. Warto przeszukać oferty polskich pensjonatów czy hoteli położonych nad morzem i zaplanować wakacje nam morzem już dziś.