Na czym polega wypełnianie zmarszczek?

Wypełnianie zmarszczek

Na początku należy wskazać, że w tym celu najczęściej stosuje się preparaty bazujące na kwasie hialuronowym. Przedstawię wam teraz pokrótce na czym polega zabieg wypełniania zmarszczek.

Na czym polega zabieg upiększający zmarszczki?

Wypełnianie to pewnego rodzaju zabieg, który stwarza, że zmarszczki znikają a twarz pozostaje analogiczna jak przed zabiegiem. Zabieg jest wykonywany jedną strzykawką, niezwykle cienką igłą. Ból, jaki stwarza zabieg jest w praktyce znikomy i w tej chwili a dodatkowo zabiegu nie używa się żadnego stylu preparatów przeciwbólowych. Jest to bardzo opłacalne dla pacjent, gdyż tuż po zrobieniu zabiegu kwas hialuronowy w tej samej chwili wraca do zwyczajnego trybu życia. W chwili obecnej z tego powodu botox jest bardzo korzystny dla pacjenta. W większości przypadków czas zabiegu wypełnienia zmarszczek trwa około piętnastu minut, lecz czas tej terapii ma możliwość się wydłużyć, gdyż jest to zależne od ilości zmarszczek do zmniejszenia. Preparat medyczny pod skórą pacjentki zaczyna działać po dwóch, trzech dniach, lecz na finalny efekt trzeba jednakże poczekać do dwóch, trzech tygodni od wstrzyknięcia. Kwas hialuronowy jest stosowany w celu zlikwidowaniu zmarszczek najczęściej stosuje się go w miejsca: między brwiami, a także linii czołowych ( poziomych), „kurzych łapek” i tak zwanych linii śmiechu znajdujących się między oczami. Ten zabieg powszechnie jest stosowany na całkowitym świcie.

Czy są jakieś efekty uboczne?

Całkowity efekt tego procesu utrzymuje się mniej więcej sześć miesięcy od rozpoczęcia terapii. Po tym okresie efekty stopniowo znikają, ponieważ następuje porażenie mięśni. Dobre jest to, że botox można powtarzać kilka razy. I najważniejsze przy kolejnych zabiegach to to, że efekty utrzymuje się zdecydowanie dłużej. Z tego powodu przy następnej terapii wykorzystuje się dłuższe odstępy doraźne i najbardziej istotne jest to, że efekty w każdym momencie są takie same. Niestety przypadku terapii wypełniania zmarszczek mogą wystąpić skutki uboczne a są to zasinienie , a dodatkowo tkliwość. Niekiedy w pewnych sytuacjach tuż po terapii botom odczuwalny jest ból głowy, jednak na całe szczęście trwa on bardzo krótko. Jednym, priorytetowym wskazaniem po przygotowaniu terapii to zabranianie się nie kłaść oraz dodatkowo schylać.

Zmarszczki twarzy

W skrajnych przypadkach, czyli w niewielu sytuacjach ma możliwość dojść do opadania brwi , a oprócz tego powieki, niemniej jednak jest to objaw niewielki i odwracalny. Kwas hialuronowy jest zarówno najlepszym jak również najskuteczniejszym preparatem na zmniejszenie ilości zmarszczek na twarzy. Pamiętajcie o tym, aby dobrze przemyśleć taki zabieg, nie każdej kobiecie bowiem potrzebna jest ingerencja w urodę, zwłaszcza tym, które naturalnie się starzeją.