Pielęgnacja włosów przedłużanych – jak o nie dbać?

przedłużane włosy

Nie każdy jest w posiadaniu pięknych, gęstych i bujnych włosów. Kiedy bardzo zależy nam na uzyskaniu efektownej fryzury, niezwykle kuszące staje się skorzystanie ze skutecznych technik przedłużania włosów. Sprawdzeni dystrybutorzy zapewniają włosy pochodzenia naturalnego. Wydawałoby się, że tego typu produkt pielęgnuje się podobnie jak swoje własne, naturalne włosy. Nic bardziej mylnego. O czym warto pamiętać, by dopinane włosy służyły jak najdłużej?

Minimalna profilaktyka

W przypadku włosów przedłużanych za pomocą techniki Clip In, najważniejszą zasadą jest dość powściągliwe podchodzenie do wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych. Zdejmowane na klipsach i taśmach włosy należy traktować podobnie jak naturalne. Trzeba jednak pamiętać, że nie podlegają regeneracji, dlatego nie działają na nie żadne zabiegi wzmacniające, substancje odżywcze. Natomiast mycie szamponem powinno być traktowane w kategorii odświeżenia już zakurzonych, zabrudzonych włosów. Jak sugeruje dystrybutor naturalnych włosów – doczepiane.pl, zdjęte taśmy powinny być poddane delikatnemu płukaniu, bez moczenia, po około dwudziestu założeniach. Włosy należy wyczyścić ruchem posuwistym z góry do dołu, czyli zaczynając od szczytu taśmy do końcówek. W trakcie mycia nie można włosów skręcać, trzeć, wyżymać. Najlepszym sposobem jest przepłukanie pod delikatnym strumieniem bieżącej wody, aż się będzie miało pewność, że we włosach nie pozostały ani resztki szamponu, ani brudu. Zbyt gwałtowne ruchy oraz moczenie doczepianych włosów spowoduje ich nieodwracalne zniszczenie, poprzez wyrywanie i łamanie. Naruszenie minimalnej ilości kleju, która mocuje klipsy z taśmami, może spowodować, że włosy będą wypadać w trakcie użytkowania. Stosowanie suszarki również nie jest zalecane, ponieważ wysoka temperatura może uszkodzić całą konstrukcję. Zachowanie tych podstawowych zasad pielęgnacyjnych będzie przekładało się na maksymalnie długotrwały czas użytkowania doczepianych włosów.

Jakie zabiegi kosmetyczne można stosować?

Ponieważ przedłużone włosy są martwe, można stosować tylko doraźne sposoby na poprawę ich wyglądu. Przykładowo może być to jedwab, który wygładzi i nada połysk, oraz olejek arganowy, służący do odpowiedniego natłuszczenia. Jeżeli marzy się o ułożeniu fryzury złożonej z zakręconych loków, dopuszczalne jest używanie lokówki, a w sytuacji uzyskania efektu odwrotnego – prostownicy. Jeżeli zależy nam na zmienieniu koloru, farbowanie nie jest zalecane. Składy farb fryzjerskich zazwyczaj bazują na utleniaczach i amoniaku, które zniszczą tego typu włosy. Oczywiście wszystkie wymienione zabiegi kosmetyczne są możliwe do wykonania, ponieważ są robione na naturalnym, ludzkim włosiu. Jednakże należy pamiętać, że każda tego typu procedura przyspiesza proces niszczenia doczepianych włosów, które nie posiadają już naturalnej funkcji regeneracji. Dlatego należy dokładnie rozważyć czy rzeczywiście istnieje tak pilna potrzeba ingerencji w strukturę produktu lub wykonywać ją naprawdę rzadko, jeśli włosy mają jeszcze długo posłużyć.

przedłużane włosy

Zasady użytkowania

Każdy profesjonalny dystrybutor będzie określał prawidłowe zasady użytkowania doczepianych włosów, w zależności od rodzaju i metod ich zakładania. Należy się z nimi zapoznać i ściśle przestrzegać, aby produktu szybko nie zniszczyć. Jeśli chcesz wiedzieć jak przedłużać włosy i  mieć pewność, że zakupione włosy są naturalnego pochodzenia, należy zamawiać tylko w sprawdzonych i zaufanych sklepach. W przypadku doczepiane.pl są to włosy indyjskie, które minimalnie różnią się od europejskich, lecz zdecydowanie nie są podobne do azjatyckich. Dzięki temu można mieć gwarancję, że dokonuje się zakupu wysokiej jakości produktu, który zapewni dobry efekt wizualny i na dodatek jest w bardzo przystępnej cenie.