Popularny nadmorski kierunek – Ostrowo

domki nad morzem

Ostrowo – mała, malownicza wieś kaszubska położona nad Morzem Bałtyckim nie jest być może najczęściej wymienianą stolicą nadmorskich szaleństw w Polsce, jednak o jej uroku i niewątpliwych zaletach przekonuje się każdy, kto choć raz zdecyduje się zejść z twardo ubitego szlaku. Wybór docelowego miejsca wypoczynku jest zwykle kwestią przyzwyczajenia bądź też sugerowany najpopularniejszymi zapytaniami w wyszukiwarkach. Czasem warto jednak odbić się od tradycji i zwiedzić miejsca, których prawdopodobnie nie odwiedzi jednocześnie połowa znajomych z pracy. Ostrowo nada się do tego znakomicie.

Wypoczynek idealny

Niewątpliwą zaletą wakacyjnego wypoczynku w małych miejscowościach są panujące tam cisza i spokój. Ostrowo, zlokalizowane pomiędzy Karwią i Jastrzębią Górą jest otoczone zewsząd lasami i łąkami, oraz oczywiście piękną piaszczystą plażą. Nasycone jodem i nie zanieczyszczone przez ruchliwe miasto nadmorskie powietrze wypełnia tu człowieka już od pierwszego wdechu. To przyjemna odmiana po oklepanych wizytach w dużych, popularnych kurortach. Jeśli więc poszukujesz miejsca cichego, zupełne odciętego od codziennego pędu życia, przyjaznego rodzinom z dziećmi, miłośnikom natury, czy wielbicielom długich spacerów, poznaj Ostrowo – twoją nową regularną przystań wakacyjną.

Nie musisz się nudzić

Zwolennicy długich spacerów i aktywnego wypoczynku z pewnością docenią malownicze trasy, jakie przygotowała dla nich natura. W Ostrowie nie brak bowiem pięknych, prowadzących przez łąki czy lasy ścieżek. Sama droga na plażę to ponad kilometrowy odcinek wijący się pomiędzy drobnymi rzeczkami, kwiecistymi łąkami i zielonymi lasami, który wręcz dodaje uroku pobytowi na gorącym piasku. Nie warto liczyć tu na typowe dla dużych kurortów zabudowania i atrakcje na plaży, za to z pewnością można z ochotą wyglądać dobrej zabawy na lądzie i w morzu przy małym zatłoczeniu okolicy.

Wielbiciele architektury też znajdą tdomki letniskoweu coś dla siebie. Zabudowa całego miasteczka niczym nie przypomina większych miejscowości – tu domki porozstawiane są dość równomiernie, a cała architektura miejscowości jest utrzymana w jednolitym tonie. Ciekawszym punktem zarówno dla uduchowionych, jak i tych, którzy zwyczajnie podziwiają architekturę sakralną będzie Kościół w Ostrowie. Miejsce to powstało stosunkowo niedawno, o czym może świadczyć jego położenie (właściwie na granicy zabudowań) oraz niezwykle nowoczesna architektura. Mimo to świątynia z pewnością ma swój urok, warty sfotografowania podczas dłuższego spaceru.

Dla turystów mobilnych

Podczas wyboru miejscowości wypoczynkowej warto zastanowić się nad tym, czy poruszanie się samochodem lub komunikacją po okolicznych miejscowościach nie będzie jakąkolwiek przeszkodą. Jeśli bowiem nie masz z tym problemu, Ostrowo będzie dla ciebie idealną lokalizacją. Ciszę konieczną do relaksującego noclegu możesz w ciągu dnia przepleść z atrakcjami w okolicznych miejscowościach. Z Ostrowa blisko już do Jastrzębiej Góry i jej plaży pod nadmorskim klifem, a także parku wodnego, latarni morskiej na przylądku Rozewie, czy Domu do Góry Nogami. Ci, którym brakuje jednak odrobiny zgiełku turystycznego mogą przejechać się do pobliskiego Władysławowa czy Karwii, gdzie wczasowiczów zawsze pod dostatkiem. Ciekawą opcją będzie też aquapark i oceanarium w Redzie oraz gigantyczny park kaktusów w Rumii.

Dojazd do Ostrowa jest stosunkowo prosty – z dużych ośrodków turystycznych takich jak Trójmiasto kursują regularnie linie autobusowe, na przykład linia 650. W sezonie wakacyjnym do miejscowości dojeżdżają też bezpośrednie autobusy z odleglejszych części kraju, takich jak Wrocław, Kraków, czy Warszawa. Dzięki specyficznemu położeniu Ostrowo jest miejscowością cichą, a jednocześnie dobrze skomunikowaną z pozostałą częścią polskiego wybrzeża. Nic, tylko korzystać!