Powody powstawania zmarszczek

Wraz z biegiem lat, nasza skóra traci elastyczność, sprężystość i jędrność. Jest to spowodowane coraz mniejszą zawartością  w naszej skórze kwasu hialuronowego i kolagenu. Każdego z nas bowiem czeka problem zmarszczek jednak u każdej osoby zmarszczki mogą pojawić się wcześniej lub później. Skóra po ciągłej utracie owych substancji ulega zwiotczeniu, staje się szara i obwisła. Dlatego też istnieje wiele nowoczesnych rozwiązań medycyny estetycznej, żebyśmy mogli odzyskać dawny wygląd.

Artykuł powstał dzięki pracownikom Manufaktury Piękna, którzy podzielili się z nami specjalistyczną wiedzą na temat zabiegów związanych z usuwaniem zmarszczek.

Na czym polega wypełnianie zmarszczek?

Zabieg wypełniania zmarszczek polega na pierwotnym znieczuleniu skóry naszej twarzy, a następnie (najczęściej po upływie godziny), zaaplikowaniu kwasu hialuronowego pod naszą skórę. Kwas ów wypełnia nasze zmarszczki, dzięki czemu nasza skóra staje się znów sprężysta i nabiera zdrowego wyglądu. Owe zabiegi należy powtarzać co pół roku lub co rok. Częstotliwość bowiem u każdego pacjenta jest inna. Zależy to od typu skóry i substancji, jaka została użyta.

Dla kogo zabieg jest wskazany?

Zabieg wypełniania zmarszczek jest przeznaczony dla osób powyżej 30 roku życia. Mniej więcej w tym okresie pojawiają się pierwsze zmarszczki, które stają się bardzo widoczne. Zabieg ów mogą wykonywać osoby niebędące chorymi na nowotwór lub jedną z chorób autoimmunologicznych.

medecyna-estetyczna

Kobiety w ciąży i karmiące piersią także nie powinny decydować się na ów zabieg. Wstrzyknięcia kwasów hialuronowego lub polimlekowego powinny być dokonywane na osobie w pełni zdrowej.

Kwas hialuronowy i kwas polimlekowy

Są to substancje, które stanowią główny składnik preparatów używanych do wykonywani zabiegów odmładzania skóry. Oba typy kwasów są naturalnymi wypełniaczami zmarszczek. Dzięki tym składnikom nie musimy martwić się tym, że w naszej skórze znajduje się nadmiar chemicznych substancji. Kwasy ponadto nie powodują infekcji ani uczuleń w momencie wykonywania zabiegu.

Wypełnianie zmarszczek a promienie słoneczne/opalanie się

Przed wybraniem się na zabieg oraz kilka dni po nim przeciwwskazane jest nadmierne korzystanie z promieni słonecznych. Promieniowanie UV bowiem może bardzo negatywnie wpłynąć na naszą skórę po zabiegu. Żeby więc utrzymać skutki zabiegu, musimy stosować się do wszystkich zaleceń. Zabronione jest także korzystanie z kriokomory, sauny, łaźni parowej i innych pomieszczeń, które emitują ekstremalną temperaturę.

Kto nie może podjąć się owych zabiegów?

Zabiegi kosmetyczne polegające na wstrzyknięciu preparatów zawierających kwas hialuronowy lub polimlekowy nie są dozwolone dla wszystkich ludzi. Osoby, które cierpią na stany zapalne skóry lub trądzik, nie mogą skorzystać z owego zabiegu ze względu na to, iż stan skóry takiej osoby może ulec znacznemu pogorszeniu.

Zabieg ów mogą wykonywać osoby niebędące chorymi na nowotwór lub jedną z chorób autoimmunologicznych.

Dodatkowo, osoba chora na nowotwór ma absolutny zakaz na poddawanie się tego typu zabiegom – organizm osoby, która choruje na nowotwór jest osłabiony przez chorobę i taki zabieg może się nie udać.