Romantyczny wyjazd w góry we dwoje

jesień w górach

Każdy z nas marzy o oderwaniu się od obowiązków, pracy, monotonii codziennego dnia i spędzeniu romantycznych chwil z najbliższą osobą w pięknym otoczeniu górskich krajobrazów.

Spacery górskimi szlakami, w otoczeniu dzikiej, nietkniętej ludzką stopą przyrody, to przywilej spędzenia urlopu w Beskidzie Niskim. Romantyczny wyjazd we dwoje jest w naszym zasięgu. Wystarczy zaplanować termin urlopu, zarezerwować pokój w Ropkach Dworze Rajdany położonym w pięknej i cichej dolinie w Beskidzie Niskim, a marzenie stanie się rzeczywistością. 

Dlaczego w górach warto spędzić romantyczny urlop?

W Polsce jest wiele atrakcyjnych miejsc, w których można spędzić romantyczny urlop. Góry oferują turystom zapierające dech w piersiach krajobrazy, bliskość przyrody i relaks z dala od zgiełku cywilizacji, intymność wspólnie spędzonych chwil. 

Uroda otaczającej natury, górujących nad okolicą szczytów, pachnących lasów, urokliwych strumyków skłaniają do romantycznych spacerów we dwoje. To idealny sposób na bliższe poznanie, spędzenie wspólnych chwil tylko we dwoje. Klimatyczny pensjonat w pięknej okolicy, jako miejsce wypadowe górskich wypraw, to doskonała lokalizacja romantycznego urlopu we dwoje.

strumyk

Dlaczego warto spędzić romantyczny urlop we dwoje w Beskidzie Niskim?

Beskid Niski to ostatnie miejsce, gdzie na szlaku górskim rzadko można spotkać turystę, a przyroda zachwyca swoją dzikością. Jest jedną z niewielu krain, która nie poddała się masowej turystyce.

Dla par tęskniących za spokojem i ciszą ustronnych miejsc jest to idealny wybór. Choć szczyty górskie nie przekraczają 1000 metrów, to atrakcją są tu przede wszystkim malownicze doliny, kwieciste łąki, zagubione w pięknych otoczeniu małe, drewniane cerkwie, które symbolizują prężnie rozwijającą się niegdyś kulturę łemkowską, odchodzącą już w zapomnienie. 

Każdego turystę zachwycą przepiękne cerkwie w Kwiatoniu, Hańczowej, Wysowej, Skwirtnem, Owczarach, Ujściu Gorlickim, gdzie kustosze służą pomocą w uzyskaniu informacji o Łemkach i ich wierze oraz unikatowym dziedzictwie pozostawionym przez tę wysiedloną mniejszość etniczną, po której pozostały stare cmentarze, przydrożne krzyże i fundamenty starych chat. 

Klimatyczne miejsce w Beskidzie Niskim, czyli Ropki Dwór Rajdany

Ropki Dwór Rajdany usytuowany jest w centrum byłej wsi łemkowskiej, której tereny zajmują cichą dolinę ograniczoną ze wszystkich stron urokliwymi pasmami wzgórz. W jej centrum  znajduje się polski dwór alkierzowy, wybudowany zgodnie z sześćsetletnią tradycją wznoszenia siedzib wiejskich w Polsce. 

Położony jest na półtorahektarowej działce, ogrodzonej i oddzielonej nasadzeniami świerków, co zapewnia gościom komfort spędzania czasu w ciszy i spokoju. Ropki położone są w centrum szlaku architektury drewnianej, który jest unikatem na skalę europejską. Przez miejscowość biegnie również główny szlak beskidzki. W pobliżu położona jest Wysowa Zdrój – uzdrowisko oferujące turystom atrakcje w postaci:

  • wspaniałego parku spacerowego,
  • pijalnię wód mineralnych,
  • luksusową pływalnię. 

Wysowskie karczmy oferują smakoszom coś wyjątkowego, czyli łemkowską kuchnię, której podstawowymi składnikami są: mąka żytnia i owsiana razowa i pytlowa, kasza gryczana, siemię lniane i olej lniany, kapusta, ziemniaki cebula, grzyby, twaróg, bryndza, zioła, jagody i sezonowe owoce, a także mięso drób, baranina i wołowina. Warto również kupić u miejscowych gospodarzy pieczywo, sery, wędliny i kiełbasy o wyjątkowym smaku. 

Oferta Dworu Rajdany w Ropkach w Beskidzie Niskim

Dwór Rajdany w Ropkach zapewnia turystom komfortowe warunki pobytu. Oferuje w ramach noclegów w Beskidzie Niskim trzy gościnne alkierze. Historycznie alkierze służyły początkowo jako baszty obronne, a później jako lokum odwiedzających dwór ciotek, wujów i kuzynów.

Alkierze zapewniają parom komfort pobytu, gdyż są zupełnie odrębną częścią domu, choć mają z nim dobre połączenie.

Beskid Niski to idealny wybór dla par szukających intymności, spokoju, ciszy i pięknych krajobrazów, które można podziwiać na nieobleganych przez turystów górskich szlakach.