Sklep ze sztuczną biżuterią – co tam znajdziemy?

Biżuteria jest niewątpliwie jednym z najbardziej niezbędnych dodatków w każdej kobiecej garderobie. Stosowana jako delikatne uzupełnienie modnej stylizacji lub wręcz przeciwnie – stanowiąca jej kluczowy element, zdecydowanie powinna gościć na kobiecych toaletkach. Biżuteria to sposób na dodanie uroku i szyku, wyrażenie kobiecości i podkreślenie urody w sposób, jakiego nie dokonają żadne inne akcesoria. Sztuczna czy z prawdziwego kruszcu, to właściwie bez znaczenia. Liczy się wygląd i efekt końcowy. Podpowiadamy, jak dobrać biżuterię na szczególną okazję i co znajdziemy dziś w ofertach sklepów ze sztuczną biżuterią.

Naszyjnik jak z wybiegu

Gwiazdy czerwonego dywanu uwielbiają subtelne dodatki w postaci kolczyków, łańcuszków czy pierścionków. Diamenciki, cyrkonie oraz gładkie wzory święcą triumfy niezależnie od pory roku czy panujących aktualnie trendów, choć oczywiście to od tych ostatnich zależy bardzo wiele. Jednym z trendów, który niewątpliwie podchwycono u gwiazd i przeniesiono do sklepów z biżuterią są tak zwane „celebrytki”. Pochodzenie nazwy jest tu zupełnie oczywiste, jednak czym są celebrytki? To delikatne, cieniutkie blaszki zazwyczaj w kształcie prostokąta, zawieszone na równie delikatnym łańcuszku. W bogatej ofercie sklepów znajdziemy niezliczoną ilość wariantów celebrytek, poczynając od wspomnianych pojedynczych prostokątnych blaszek, po znacznie bardziej skomplikowane przeplatance i kształty. Idea pozostaje jednak ta sama – utrzymać naszyjnik w stonowanej, ledwie zauważalnej postaci.

biżuteria

 

Po drugiej stronie spektrum mamy natomiast łańcuszki znacznie bardziej wyraziste. Te, które same w sobie „robią” stylizację i potrafią zamienić tradycyjną kombinację jeansy + t-shirt w prawdziwe modowe dzieło. Wśród nich znajdziemy więc wszelkiego rodzaju kolorowe kamienie i wyraziste wzory, grubsze łańcuszki, kolie i diamenty. Oczywistym jest jednak, że nie każdy może pozwolić sobie na naszyjnik za kilkanaście tysięcy złotych. Tu z pomocą przychodzi jednak sklep ze sztuczną biżuterią, którego w żadnym wypadku nie należy traktować jako dostawcę taniej tandety.

Biżuteria ze stali szlachetnej

Stal szlachetna jest, być może zaskakująco, jednym z najlepszych materiałów na biżuterię. Jej szczególna trwałość pozwala na częsty kontakt ze skórą bez ryzyka alergii, która często pojawia się między innymi w przypadku biżuterii złotej lub srebrnej. Oczywiście jednak stali szlachetnej nie należy mylić z kiepskiej jakości metalowymi stopami. Prawdziwa stal szlachetna, zwana także stalą chirurgiczną to materiał, który nie rdzewieje w kontakcie z wodą, nie wydziela szkodliwych związków niklu i przez długi czas utrzymuje połysk. Dodatkowo jest też materiałem łatwym do odrestaurowania, a więc wszelkie zarysowania nie są jej straszne. Łańcuszki ze stali szlachetnej będą prezentowały się pięknie w każdej sytuacji, a ich znacznie niższa od wyrobów złotych czy srebrnych cena pozwala na większą różnorodność i wpasowywanie się w nieustanie zmieniające się trendy.