Co zrobić kiedy nasze dziecko rozwija się wolniej?

Chyba nikt nie ma wątpliwości, nawet tych najmniejszych, że zabawki naszym dzieciom towarzyszą w zasadzie od ich pierwszych dni. Nawet powiedziałaby, że od pierwszych minut czy też godzin. Kiedyś, jeszcze nie tak dawno dziecku musiała jedynie wystarczyć laleczka szmaciana czy też pluszowy miś. A obecnie? Obecnie kupujemy dzieciom naprawdę bardzo dużo zabawek. Czasem te zakupy są niestety zakupami bardzo nieprzemyślanymi czy też zakupami nieodpowiednimi do wieku samych dzieci. Zdecydowanie najwięcej zabawek kupujemy na święta, urodziny czy też innego rodzaju okazje. Dzieci naprawdę bardzo lubią dostawać różne prezenty. Jednak zdecydowanie to właśnie zabawki cieszą je najbardziej. Musimy jednak pamiętać, żeby wszystkie zabawki były dokładnie dostosowane do wieku dziecka – zdradza nam ekspert ze sklepu internetowego Liger.

Zabawki, które pomagają dzieciom

Wiadomo przecież, że zarówno niemowlakom jak i także małym dzieciom nie możemy kupować zabawek, które zawierają drobne czy też małe elementy. Maluszek przecież właśnie te elementy może połknąć. W przypadku bardzo małych dzieci idealnie wręcz sprawdzają się zabawki drewniane. Zabawki te uchodzą za zabawki bardzo trwałe. Są także solidne i nie niszczą się zbyt szybko. W zasadzie jeżeli dziecku dana zabawka spadnie na podłogę z dużej wysokości to naprawdę zdecydowanie nic się nie stanie. Oprócz tego naprawdę bardzo ważny jest fakt, by zabawki przeznaczone dla najmłodszych dzieci nie były zbyt głośne. Dlaczego? Ponieważ mogą one zamiast maluszka rozbawić i rozweselić mogą go przestraszyć, a nawet doprowadzić do płaczu. Jak wiadomo tego na pewno byśmy nie chcieli. Bardzo fajne dla dzieci są wszelkie rodzaju klocki, puzzle, układanki, zabawki sensoryczne, labirynty, gry logopedyczne czy też pomoce edukacyjne. Dzieci w przedszkolnym wieku naprawdę są dziećmi bardzo wymagającymi. Bardzo chętnie bawią się zabawkami kreatywnymi.

liger

Zabawki specjalnie dla przedszkola

Dzieci takie uwielbiają wręcz zabawy w teatrzyki, masami plastycznymi, stempelkami jak i także pieczątkami. Bez najmniejszego względu ile nasze dziecko ma lat, zabawka nie powinna tylko i wyłącznie bawić dziecko. Powinno także wspierać zarówno edukację jak i rozwój. Wszyscy odbieramy otaczający nas świat za pomocą zmysłów. By takie poznawanie świata wpoić w umysł naszych dzieci naprawdę przydadzą się zabawki sensoryczne. Zabawki te są wręcz do tego idealne. Wiadomo, że niektóre dzieci są tak zwanymi dziećmi trudnymi. Takie dzieci wymagają od nas odpowiedniego podejścia. Oprócz odpowiedniego podejścia i odpowiedniego wykorzystania różnego rodzaju pomocy powinniśmy także poświęcić dzieciom więcej czasu niż tym dzieciom, które rozwijają się bez najmniejszego problemu w sposób idealny i poprawny. Musimy jednak pamiętać, że różnego rodzaju pomoce dla przedszkoli są także idealne dla nauczycieli. Wiadomo, że niektórym dzieciom jest bardzo trudno przekazać wiedzę. Nauczycielom idealnie pomogą właśnie wspomniane już pomoce edukacyjne. Czy to zabawki sensoryczne, gry logopedyczne czy też różnego rodzaju pomoce dydaktyczne.