Jak poprawnie konturować twarz?

Konturowanie twarzy to trend, na który w ostatnich latach ogromny wpływ wywarły celebrytki takie jak Kim Kardashian czy też cały szereg wizażystów na YouTube, wśród których zdecydowanie królują Jeffree Star czy NikkiTutorials. Ich konturowanie jest zawsze na bardzo wysokim poziomie, ale czy rzeczywiście sprawdza się w życiu codziennym? Wiele makijaży pokazywanych na Instagramie czy innych mediach społecznościowych nie sprawdzi się, gdy do wyszykowania się rano masz zaledwie 10 minut. Nie znaczy to jednak, że warto odpuścić delikatne konturowanie! To przecież dzięki niemu twoja twarz nabierze wyrazistości i charakteru. Jak poprawnie konturować twarz i jakie kosmetyki stosować dla naturalnego, ale zawsze nieskazitelnego looku?

Podkreślanie konturu twarzy

Na początek warto przyjrzeć się swojej twarzy, jej naturalnym rysom i wyraźnym punktom decydującym o jej ostatecznych konturach. Nie każdy może mieć mocno wystające kości policzkowe, ostro zarysowany podbródek czy idealnie cienki nos, ale też nie każdy powinien je mieć! Podkreślanie konturu twarzy to sprawa bardzo indywidualna i metody, które sprzedaje właśnie Kim Kardashian czy jej podobni nie koniecznie sprawdzą się na twojej twarzy. Umiar to podstawa!

Podkreślanie konturu zaczynamy od delikatnego, naprawdę delikatnego podkreślenia kości policzkowych. Dobrym wyborem kosmetycznym będzie tu zestaw L.A. GIRL – Pro Contour Powder – Natural lub zestaw do konturowania Anastasia Beverly Hills Contour Cream Kit – Fair. Ich delikatne kolory dopasują się do większości europejskich karnacji, pozwalając jednocześnie na delikatne podkreślenie konturu twarzy.

Cenna wskazówka: Kształt, do którego zawsze dąży się w przypadku konturowania to owal. Nie staraj się na siłę podkreślić ostrych rysów brody, jeśli już taką posiadasz. Skup się na partiach, które wymagają poprawy, np. zbyt szerokim czole (w porównaniu do dolnej części twarzy). Dążymy tu do równowagi, a nie przerysowanego makijażu scenicznego.

Gra światła i cieni – bronzery i rozświetlacze

Wprowadzenie lekkiego cienia pod kośćmi policzkowymi, na linii włosów czy bezpośrednio pod kośćmi szczęki to dobry sposób na uzyskanie charakterystycznego „wcięcia”, ale konturowanie to gra światła i cieni! Kości policzkowe zostaną faktycznie podkreślone dopiero w momencie, gdy na ich szczycie pojawi się delikatny rozświetlacz. To uwypukli ich naturalny kształt i podkreśli widoczność kości policzkowych bez efektu zapadających się policzków. Wśród produktów warto zwrócić tu uwagę na kultowy rozświetlacz BECCA Shimmering Skin Perfector Pressed – Pearl lub równie znany THEBALM Mary-Lou Manizer. Pamiętaj, że i tutaj podstawą jest umiar.

Naturalny urok różu na policzkach

Bronzer i róż to jedne z najbardziej kłopotliwych produktów dla początkujących. Dzięki mocnemu nasyceniu pigmentami łatwo z nimi przesadzić, ale też nie warto ich z tego powodu ot tak odstawiać. Delikatnie muśnięte różem policzki dodają naturalnego uroku i podkreślają wrażenie bardzo zdrowego wyglądu, podczas gdy lekko owiana bronzerem skóra potrafi sprawiać wrażenie nieustannie muśniętej słońcem. Kluczem do sukcesu jest tu odpowiednie dobranie do siebie kolorów i tonacji, których w przypadku bronzerów i róży jest naprawdę wiele.

Najbardziej neutralnym, pasującym do właściwie każdej cery i przez to kultowym kosmetykiem w kategorii różów do policzków jest zdecydowanie NARS Blush w kolorze ORGASM. Alternatywą dla tych, którzy lubią eksperymentować będzie paletka NARSissist UNFILTERED II CHEEK PALETTE. Jeśli chodzi o bronzery, niekwestionowanym liderem kategorii jest marka TooFaced, której zestaw do modelowania twarzy TOO FACED COCOA CONTOUR – LIGHT TO MEDIUM podbił serca wielu makijażystów na całym świecie.

Konturowanie to wcale nie tak skomplikowane zadanie, o ile masz w swoim zanadrzu potrzebne akcesoria i produkty. Stosując zasadę delikatnej ręki i nakładania niewielkich ilości szybko wypracujesz swój idealny look i wyczujesz, jak mało lub jak dużo konturowania potrzebujesz, by poczuć się jak po wyjściu od wizażysty.