Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Każde rozstanie jest na swój sposób trudne i często musi minąć jakiś dłuższy okres czasu im dojdziemy do siebie. Warto jednak do minimum ograniczyć czas, który poświęcimy na bezproduktywne użalanie się nad sobą i zamiast zamykać się w domu i cierpieć w samotności dobrze jest wyjść do ludzi i spędzać czas w towarzystwie przyjaciół lub powrócić do dawno zapomnianego hobby, na które do tej pory nie miałyśmy dość czasu.

Jak przezwyciężyć smutek?

W czasie trwania związku, kiedy jesteśmy unoszeni na fali uczucia, często zdarza nam się zapomnieć o przyjaciołach i znajomych i spędzać z nimi mniej czasu niż wcześniej. Leczenie złamanego serca to dobry czas na odnowienie swoich znajomości. W końcu okazało się, że są one trwalsze niż nasz związek, więc może warto również wyciągnąć z tego zdarzenia nauczkę na przyszłość i już nie zapominać o przyjaciołach podczas trwania następnego związku. Przecież, jak się właśnie okazało, to na nich możemy bezwarunkowo polegać.

Aby zapomnieć o trudnej sytuacji, w jakiej właśnie się znalazłyśmy dobrze jest zająć swój umysł czymś innym. Pomóc może nasze ulubione zajęcie – sport, czytanie, taniec. Dzięki zwiększonej aktywności w tych dziedzinach możemy mieć pewność, że skorzysta na tym nasze ciało i umysł. Szczególnie pomocny będzie sport i aktywne formy spędzania czasu – podczas wysiłku w naszym organizmie produkuje się więcej oksytocyny – hormonu szczęścia, który poprawia nam nastrój. Warto zatem zmusić się do wstania z kanapy, ubrania się i wyjścia z domu, gdyż może nam to przynieść wymierne skutki. Już samo wyjście z domu, niejako dystansuje nas od naszego cierpienia i pomaga spojrzeć na problem z innej perspektywy.

Specjalistyczna pomoc do trudnych przypadków

rozwódW przypadku trudnych rozstań,  np. kiedy ten fakt dotyczy nie tylko nas samych, ale i naszych dzieci albo gdy sam powód rozstania był trudny z uwagi np. na zdradę, warto zastanowić się nad skorzystaniem z porad psychologa. Czasem po przeżyciu takiej traumatycznej sytuacji trudno jest nam się pozbierać i normalnie funkcjonować. Szczególnie kobiety mają tendencję do obwiniania siebie za zaistniałą sytuację i nie umieją rozpocząć na nowo życia, ani też nie wiedzą w którym momencie mogą sobie pozwolić na rozpoczęcie kolejnego związku, ponieważ ciągle obawiają się, że kolejny partner również je zawiedzie. By uniknąć takiej sytuacji i szybciej stanąć na nogi, można skorzystać z terapii indywidualnej u psychologa. Pomoc specjalisty często okazuje się być jedynym rozsądnym rozwiązaniem, gdy widzimy, że same nie jesteśmy w stanie pogodzić się z sytuacją, która nas zastała.