Jak skutecznie leczyć łysienie?

wypadanie włosów poznań

Dla wielu kobiet piękne włosy to symbol kobiecości, jednak nie tylko panie zmagają się z problemem łysienia występującego z różnych przyczyn. Także u mężczyzn łysienie powoduje liczne kompleksy i staje się tuszowanym powodem do wstydu. Okazuje się jednak, że udając się na wizytę do trychologa, możemy sobie pomóc, stosując specjalistyczne zabiegi. Jak zatem skutecznie leczyć łysienie i to u obu płaci?

Kim jest trycholog i co robi?

Trycholog  to specjalista z pogranicza medycyny i dermatologii estetycznej. Jego zadaniem jest ocena stanu skóry głowy i włosów dokonywana przy użyciu przeznaczonych do tego urządzeń powiększających cebulkę włosa i pojedynczy włos oraz skórę głowy. Jeśli zmagamy się z wypadaniem włosów bądź łysieniem, to nasze pierwsze kroki powinniśmy skierować właśnie do trychologa, by poznać przyczynę łysienia i wdrożyć odpowiednie metody leczenia. A tych w ofercie są dwie.

Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapie skóry głowy to zabieg wykonywany przez trychologa polegający na dostarczaniu substancji odżywczych do skóry głowy od zewnątrz poprzez zastosowanie specjalnej igły. Skóra głowy jest ostrzykiwana witaminami i minerałami, dzięki czemu zostają pobudzone cebulki włosowe. Zabieg sprawia, że ograniczamy wypadanie włosów, przyspieszając jednocześnie ich wzrost. Włosy odrastają mocniejsze i grubsze. Trzeba jednak zaznaczyć, że zabieg nie jest dla wszystkich, bowiem nie sprawdzi się u osób, u których łysienie jest na tyle zaawansowane, że zanikły mieszki włosowe. Nie należy zatem zwlekać z wizytą u specjalisty, ponieważ im wcześniej rozpoczniemy terapię, tym większe szanse na jej pozytywne i trwałe efekty.

Mezoterapię warto zastosować u mężczyzn w przypadku tzw. zakoli i u kobiet w przypadku łysienia plackowatego, zwanego inaczej androgenowym objawiającego się w postaci dużej utraty włosów jedynie na czubku głowy. Zabieg pobudza także uśpione mieszki włosowe oraz korzystnie wpływa na kondycję skóry głowy; Ponadto sprawdzi się u osób, u których wypadanie włosów związane jest z poważnymi chorobami i ich skutkami ubocznymi. Nie nada się jednak dla kobiet będących w ciąży i karmiących piersią.

trycholog poznań

Jak leczyć i zamaskować łysienie, czyli mikropigmentacja

Kolejnym sposobem leczenia łysienia, a właściwie jego maskowania jest zabieg mikropigmentacji skóry głowy. Można go wykorzystać także u osób całkowicie łysych, u których mieszki włosowe już zanikły. Polega na wstrzykiwaniu w skórę pigmentu, który imituje naturalne włosy. Zabieg może pomóc także osobom po różnego rodzaju wypadkach, u których włosy nie rosną na bliznach, przebarwieniach czy w miejscach szwów.

Mikrpigmentację skóry głowy – o czym trzeba pamiętać?

Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg, którego efekty niestety nie utrzymują się stale – po kilku latach barwnik jaśnieje w zależności od indywidualnych predyspozycji,  ilości nasłonecznienia, z jaką miał do czynienia pacjent, oraz liczby zabiegów. Ważne, ze zabieg ten można z powodzeniem zastosować także u osób, które mają dłuższe, ale przerzedzone, słabe i cienkie włosy. Zabieg, podobnie jak mezoterapia, przeznaczony jest dla osób zmagających się z łysieniem plackowatym, androgenowym czy zakolami, a także takich, które w przeszłości zostały oparzone. Podobnie jak w przypadku mezoterapii przeciwwskazanie do wykonania zabiegu stanowi ciąża. Czas jednej sesji to od 2 do 4 godzin, przy czym by uzyskać trwały efekt, potrzeba co najmniej trzech zabiegów wykonywanych w odstępach kilku tygodni.

 

Leczenie łysienia? Aby było skuteczne konieczna jest wizyta u trychologa, który odpowiednio przepada pacjenta oraz będzie mógł dobrać odpowiednią, indywidualną kurację, która faktycznie zadziała. Poszukujesz specjalisty od problemów z łysieniem? Zahamowanie wypadania włosów, tuszowanie łysienia oraz ogólna poprawa kondycji włosów, to wszystko co możesz osiągnąć dzięki wizytom.